33333

İTU SERTİFİKA TÖRENİ

              Nilüfer İlçesi Fadıllı Mahallesi'nde İyi Tarım Uygulamaları Projesi kapsamında eğitimlerini tamamlayan üreticilere sertifikaları törenle verildi. Törene Bursa Milletvekili Emine YAVUZ GÖZGEÇ, Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun YILDIZ, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yetişkan KESKİN, Nilüfer İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yasemin Yiğit BOZKURT, Nilüfer Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Yasemin DERE, Nilüfer Ziraat Odası Başkanı Şenol AYBEY ve kursiyerler katıldı.
Törende konuşma yapan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun YILDIZ; gerek kurslarımızla gerek desteklemelerimizle her zaman üreticilerin yanında olduğumuzu belirtti.

Proje kapsamında projede yer alan ve komşu köylerde bulunan üreticilere iyi tarım uygulamalarının amacı ve önemi hakkında eğitim-yayım çalışmaları yapılmıştır. Fadıllı mahallesine ilaç hazırlama ünitesi kurulmuş, arazilere 5 adet wc- lavabo konularak, İlk Yardım Çantası alınmıştır. Projenin yürütüldüğü arazilere İyi Tarım Uygulamaları tabelaları ve uyarıcı levhalar asılmıştır. Bitki Koruma Ürünlerinin kullanılması esnasında gerekli olan koruyucu kıyafetlerin alınarak dağıtımları yapılmış, ilk yardım ve bitki koruma ürünü uygulama eğitimleri verilmiştir.

Sertifika töreninin ardından Fadıllı Mahallesi İlaç Hazırlama ünitesi ziyaret edildi ve sonrasında Genç Çiftçi Projesi hibelerinden faydalanan bayan üreticinin işletme ziyareti gerçekleştirildi.